Лабораторія Імунології

Лабораторія Імунології


Лабораторія Імунології

Лабораторія Імунології - ДУ «Інститут ортопедії і травматології НАМН України», м. Київ


Керівник — Панченко Леся Михайлівна кандидат медичних наук.

В лабораторії розроблені схеми імунокорегуючої терапії при локальних та системних захворюваннях опорно-рухового апарату. Особливістю імунокорекції при системних захворюваннях є етапний метод. На першому етапі проводиться максимальне усунення факторів імуносупресорної дії, а на наступних — призначаються імунотропні препарати згідно з показниками імунограми.

У лабораторії працюють два кандидати медичних наук.

Напрямками наукової діяльності лабораторії є вивчення властивостей мезенхімальних (стромальних) стовбурових клітин — остеогенних клітин-попередників кісткового мозку людини в нормі і патології та їх ролі в остеогенезі при ортопедо-травматологічних захворюваннях.

Практичний напрямок — використання показників клітинного та гуморального імунітету в діагностиці та лікуванні ортопедо-травматологічних хворих.

Співробітниками лабораторії розроблена методика клонування мезенхімальних (стромальних) стовбурових клітин кісткового мозку людини, яка дозволяє визначати остеогенні потенції кісткової тканини. Встановлено, що регенераторний потенціал кісткової тканини в нормі і патології визначається за допомогою ефективності клонування остеогенних клітин-попередників, кількості ядровмісних та остеогенних клітин-попередників кісткового мозку в 1 см³ спонгіозної тканини. Розроблена тест-система, яка дозволяє визначити безпосередній вплив хімічних та фізичних факторів на показники регенераторного потенціалу кісткової тканини людини.

Графік роботи:

  • Понеділок – П'ятниця з 09:00-16:00

Адреса:

  • вул. Бульварно-Кудрявська, 27
    Київ, 01601, Україна
  • Чеховський провулок, 7,
    Київ, 01601, Україна

Телефонуйте: