Фактори впливу на результати лікування підошовного фасціїту та їх прогностичне значення
Турчин О.А., Лябах А.П., Коструб О.О. - ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», м. Київ
Електронна версія фахових видань
Український науково-практичний журнал
"Вісник ортопедії, травматології та протезування"
№ 1 (104) 2020
З люб'язної згоди головного редактора журналу "Вісник ортопедії, травматології та протезування" Директора ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”, Заслуженого діяча науки і техніки, Лауреата Державної премії України, академіка НАМН України, професора Гайко Г. В. та засновників видання
ВГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОРТОПЕДІВ-ТРАВМАТОЛОГІВ”, ВГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ СПОРТИВНОЇ ТРАВМАТОЛОГІЇ, ХІРУРГІЇ КОЛІНА ТА АРТРОСКОПІЇ”, ДУ “ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ НАМН УКРАЇНИ”
Фактори впливу на результати лікування підошовного фасціїту та їх прогностичне значення
Турчин О.А., Лябах А.П., Коструб О.О.
ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”, м. Київ
Резюме. Резюме. Мета. Визначити прогностичне значення факторів впливу на результат лікування підошовного фасціїту, розробити систему прогнозування результатів лікування підошовного фасціїту. Матеріали і методи. Аналіз віддалених результатів консервативного лікування 145 пацієнтів із підошовним фасціїтом. Застосовували клініко-інструментальний та статистичний (кореляційно-регресійний аналіз) методи дослідження. Були виділені фактори, що впливали на кінцевий результат лікування. Результати. Було визначено статистично значимий вплив віку, статевої приналежності, тривалості захворювання до 6 місяців, ІМТ до 25, наявності “функціонального ” еквінусу, пронованої стопи та анамнезу захворювання на частоту позитивних результатів лікування. Визначена оцінка інформативності представлених факторів для вірогідності досягнення позитивних результатів лікування, проведений розрахунок прогностичних коефіцієнтів та їх сума. Високу прогностичну оцінку успішного результату лікування слід очікувати при сумарній оцінці прогностичних коефіцієнтів від +5 до +25; сумарна оцінка прогностичних коефіцієнтів від -15 до +5 визначає середню ймовірність позитивних результатів лікування; сума прогностичних коефіцієнтів від -34 до -15 визначає низьку ймовірність досягнення позитивних результатів лікування. Висновки. Результат лікування підошовного фасціїту залежить від віку, статі, тривалості захворювання до 6 місяців, ІМТ, “функціонального” еквінусу, пронованої стопи, анамнезу лікування. Система прогнозування результатів лікування передбачає можливість отримання з високою, середньою та низькою вірогідністю позитивного результату при застосуванні консервативного лікування.
Ключові слова: стопа, підошовний фасціїт, прогнозування, система прогнозування.