Травматологія і Фармакологія

Звіт про проведення пленуму ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів”, який відбувся 4-5 жовтня 2018 року у м. Харків

Звіт про проведення пленуму ВГО “країнська асоціація ортопедів-травматологів”, який відбувся 4-5 жовтня 2018 року у м. Харків,


Електронна версія фахових видань

Український науково-практичний журнал
"Вісник ортопедії, травматології та протезування"
№ 4 (99) 2018

З люб'язної згоди головного редактора журналу "Вісник ортопедії, травматології та протезування" Директора ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”, Заслуженого діяча науки і техніки, Лауреата Державної премії України, академіка НАМН України, професора Гайко Г. В. та засновників видання
ВГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОРТОПЕДІВ-ТРАВМАТОЛОГІВ”, ВГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ СПОРТИВНОЇ ТРАВМАТОЛОГІЇ, ХІРУРГІЇ КОЛІНА ТА АРТРОСКОПІЇ”, ДУ “ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ НАМН УКРАЇНИ”

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПЛЕНУМУ ВГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОРТОПЕДІВ-ТРАВМАТОЛОГІВ”, ЯКИЙ ВІДБУВСЯ 4-5 ЖОВТНЯ 2018 РОКУ У м. ХАРКІВ

У рамках проведення пленуму були розглянуті напрямки розвитку ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів”. Доповідав Президент асоціації чл.-кор. НАМН України проф. Страфун С.С., який наголосив на необхідності забезпечення подальшої координації співпраці відомчих медичних служб (МО, СБУ, МВС та ін.) та МОЗ України в рамках єдиної системи надання допомоги хворим в умовах військових дій (із залученням профільних медичних закладів охорони здоров’я районного, міського, обласного рівнів та закладів НАМН України). Водночас особливу увагу слід приділити підготовці правових та законодавчих умов передоручення ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” курсів підвищення кваліфікації та присвоєння кваліфікаційних категорій із спеціальності “ортопедія-травматологія” та впровадженню процедури юридичної підтримки та страхування лікарів від можливих ускладнень після хірургічних втручань. Нагальним також є порушення питання перед МОЗ України про створення регіональних центрів політравми для надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим із множинними та поєднаними пошкодженнями, що відповідає світовим та європейським вимогам. Необхідним є і впровадження новітніх технологій в ортопедо-травматологічну службу України та удосконалення підготовки лікарів, у т. ч. і за кордоном.

З питаннями про стан реформування ортопедо-травматологічної допомоги постраждалим із політравмою внаслідок ДТП виступили чл.-кор. НАМН України проф. Страфун С.С., проф. Анкін М.Л. (доповідав к. м. н. Деркач Р.В.), які наголосили на необхідності створення робочої групи для затвердження плану заходів щодо розробки та впровадження системи надання допомоги постраждалим із політравмою при ДТП. Система передбачає надання медичної допомоги постраждалим від моменту травми до повної реабілітації з чіткою взаємодією всіх служб та єдиним алгоритмом дій. Для цього необхідні формування структури, штатного розкладу та табелів оснащення травмацентрів 1-3-го рівня з сучасними приймальними відділеннями, розробка маршрутів пацієнтів із травмами та затвердження локальних протоколів та алгоритмів дій для цих установ.

Віце-президент ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” проф. Бур’янов О.А. виступив із приводу затвердження клінічних настанов та класифікацій. Він запропонував взяти за основу клінічні настанови та класифікації для формування локальних протоколів лікування профільних нозологій.

1. Класифікація остеоартрозу плечового суглоба. Страфун С.С., Сергієнко Р.О., Негря М.В.

2. Класифікація вогнепальної травми кінцівок. Бур’янов О.А., Бородай О.Л., Ярмолюк Ю.О., Клапчук Ю.В., Лось Д.В., Васулич М.В.

3. Класифікація остеохондральних уражень гомілковостопного суглоба. Бур’янов О.А., Омеляненко Т.М., Лябах А.П., Турчин О.А., Соболевський Ю.Л. Після розгляду класифікацій вони були одностайно затверджені і підтримані.

Заключним питанням було обговорення проведення XVIII з’їзду ортопедів-травматологів України – опікуватись організаційними питаннями підготовки з’їзду було доручено президії Асоціації та вирішено провести його у м. Івано-Франківську.

Відповідальним за організацію призначено чл.-кор. НАМН України проф. Страфуна С.С. та к. м. н. Деркача Р.В. Пленум постановив вважати роботу ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” задовільною.

Президент ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” професор, чл.-кор. НАМН України Страфун С.С.,

Генеральний секретар ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” професор Коструб О.О.


Інші матеріали

Партнери проекту

Клініки, відділення, лабораторії, санаторно-курортні комплекси, що беруть активну участь у проекті і є нашими партнерами

Відділ Діагностики ДУ «ІТО НАМНУ»
Діагностика

Сучасне обладнання. Європейська якість. Щорічно проходять обстеження більше 10000 пацієнтів, виконується більше 15000 досліджень.

Відділення захворювань суглобів у дорослих ДУ «ІТО НАМНУ»
Лікування травм і захворювань суглобів

Артроскопія, ендопротезування, остеосинтез

Клініка реабілітації ДУ «ІТО НАМНУ»
Реабілітація

Консервативне лікування ортопедичних захворювань та повний комплекс фізичної реабілітації

ChM – ХМ Київ
ChM – Ваш надійний партнер

Реалізація виробів медичного призначення, інструментів та імплантів для Ортопедії, Травматології, Нейрохірургії, Хірургії. Європейська якість.

Відділення реабілітації хворих після травм та операцій опорно-рухового апарату КС «Жовтень»
Профільний санаторій

Реабілітація хворих після операцій опорно-рухового апарату

SPINEX
Центр сучасної хірургії

клініка повного циклу, створена з урахуванням успішного досвіду світової медицини