Робота лікарем – які професії затребувані в Україні?
Сьогодні в Україні особливо не вистачає сімейних лікарів, терапевтів, травматологів, стоматологів тощо. Розповідаємо як знайти роботу лікарем під час війни.
Опублікований: 15.10.2022Затребувані професії лікарів
Приватні медичні заклади одними з перших відновили свою роботу під час війни й зараз активно приймають пацієнтів. Через те, що велика кількість українських фахівців виїхали за кордон, багато клінік шукають досвідчених лікарів. На сайтах з пошуку працевлаштування відкрито близько 800 пропозицій у медичній сфері. Ось, наприклад вакансії лікарів-анестезіологів можна знайти на сайті Jooble
Як влаштуватися на роботу лікарем?
Сьогодні в Україні найбільш затребуваними є спеціалісти із закінченою вищою освітою за спеціальностями «Лікувальна справа», «Стоматологія» та «Педіатрія». Власники клінік розглядають як кандидатури фахівців з багаторічним досвідом, так і лікарів, що щойно закінчили інтернатуру. Робота пропонується у наступних установах:
- приватні медичні центри;
- стоматології;
- лікарні «швидкої» допомоги;
- травмпункти;
- пологові будинки;
- центри репродуктивної та перинатальної медицини;
- лабораторії.
Для працевлаштування лікарем, крім документів про закінчення ВНЗ, краще скласти резюме. Виходячи з досвіду, отриманого під час навчання, інтернатури та роботи, у ньому можна детально описати свою спеціалізацію та навички, що виділить вас серед інших спеціалістів.
Для ведення лікарської практики потрібні такі документи:
- диплом про закінчення вищої освіти;
- сертифікат лікаря-спеціаліста;
- посвідчення про присвоєння категорії.
На співбесіді звертають увагу не тільки на професійні навички, закінчені курси та написані роботи. Важливими є дотримання фахівцем лікарської етики, зацікавленість в останніх медичних розробках, постійне покращення своїх знань в цій області.
Яких лікарів сьогодні не вистачає в медичних закладах?
За аналітикою експертів компанії Jooble, найбільша кількість роботи у сфері медицини зараз пропонується у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові. Більшість приватних клінік не вказують розмір заробітної плати через те, що обговорюють його за результатами співбесіди. У середньому лікарі заробляють від 20000 до 50000 грн.
Наразі затребуваними є фахівці таких спеціалізацій:
- сімейні лікарі;
- терапевти;
- травматологи-ортопеди;
- офтальмологи;
- урологи;
- стоматологи;
- педіатри;
- рентгенологи;
- лікарі-лаборанти.
Спеціалісти продовжують працювати в клініках за графіком 8-12 годин. В умовах війни стали можливими консультації пацієнтів онлайн, лікарі можуть поставити попередній діагноз, але виписувати ліки в такому форматі забороняється.
Популярності набули медичні професії, що не пов’язані з безпосереднім прийняттям пацієнтів. Наприклад, пропонуються посади лікаря-координатора, який займається організацією надання медичної допомоги застрахованим особам, консультуванням їх згідно з виниклими питаннями, замовленням їм лікарських засобів. Деякі спеціалісти також займаються медичним туризмом – підбирають пацієнтові клініки за кордоном, враховуючи необхідні терміни лікування, важкість діагнозу, фінансове становище тощо.