Асептичний некроз (остеонекроз, аваскулярний некроз) голівки стегнової кістки та «стовбурові клітини в ортопедії-травматології 3.0» Чи можна зберегти суглоб та обійтись без ендопротезування при виявленому асептичному некрозі голівки стегнової кістки?
Сучасні методи імплантації протезів передбачають заміну пошкоджених елементів суглоба штучними високотехнологічними ендопротезами. Найпоширенішими є оперативні втручання по ендопротезуванні кульшового, колінного, плечового та ліктьового суглобів.
Передній доступ при ендопротезуванні кульшового суглоба – досить новий альтернативний підхід до класичної операції ендопротезування кульшового суглоба, який є найменш травматичним, та дозволяє максимально зберегти м’язи пацієнта
Спроби заміщення суглобових поверхонь почали здійснюватися ще в середині далекого XIX століття. Подальше вдосконалення та розвиток цього напряму хірургії призвели до того, що до кінця двадцятого століття ендопротезування суглобів стало найчастішим оперативним втручанням, що займає в ряду об'ємних операцій друге місце після холецистектомії.
В протезуванні кульшового суглоба важливе місце займають такі чинники, як бережне ставлення до м’яких тканин, оптимальний підбір протеза, адекватне знеболення та своєчасна реабілітація в післяопераційному періоді. П