Пошкодження ключиці - хибний суглоб
Реконструкція правої ключиці – резекція ділянки хибного суглоба, відновлення її анатомії з фіксацією пластиною і гвинтами та кістковою аутопластикою дефекту середньої третини ключиці
Опублікований: 27.01.2023Пошкодження ключиці - хибний суглоб
Контакти:
https://ortho-trauma.com.ua
Тел: +380636933140
e-mail: litun_yurii@ukr.net
Пошкодження ключиці зустрічаються досить часто. За даними літератури, переломи ключиці становлять 2,6–19,5 % усіх ушкоджень кісток скелета, причому 70 % постраждалих — це паієнти молодого працездатного віку.
Серед методів лікування переломів ключиці зі зміщенням уламків найбільш поширені це внутрішньокістковий та накістковий остеосинтез. За можливості анатомічного зіставлення фрагментів та стабільної фіксація уламків методика передбачає широке оголення кістки, що значно погіршує її живлення та кровопостачання, знижує репаративний потенціал і збільшує ризик розвитку ускладнень, в тому числі уповільненої консолідації уламків із формуванням хибного суглоба.
За даними літератури, а також власних досліджень, частота подібних ускладнень становить 4,5–7,7%, та їх лікування становить значні труднощі для ортопедів-травматологів.
До клініки інституту звернувся пацієнт зі скаргами на біль в ділянці правого плечового суглоба, що посилюється при фізичному навантаженні, дискомфорт, порушення функції.
З анамнезу – травма в побуті. Оперативне лікування було проведено за місцем проживання, яке полягало в фіксації уламків ключиці шпицею та дротяним серкляжем. Через 6 міс. Було видалено металофіксатори. Впродовж тривалого періоду пацієнт відмічав вищевказані скарги, а також патологічну рухомість ключиці, тобто незрощення.
Після клініко-рентгенологічного обстеження було встановлено діагноз:
Хибний суглоб правої ключиці. Стан після етапного хірургічного лікування.
Відсутність рентгенологічної динаміки впродовж 18 місяців – формування хибного суглоба правої ключиці
КТ правої ключиці на етапі передопераційного дообстеження
Реконструкція правої ключиці – резекція ділянки хибного суглоба, відновлення її анатомії з фіксацією пластиною і гвинтами та кістковою аутопластикою дефекту середньої третини ключиці
Рентгенконтроль на наступний день після проведеного оперативного втручання
Динаміка клініко-рентгенологічних змін через 3 та 6 міс.
Післяопераційний період протікав без особливостей. Слід відмітити, що буквально з 3-го дня пацієнт перестав скаржитися на біль в ділянці правого надпліччя та відсутність попереднього дискомфорту.
Зрощення констатовано через 10 тижнів з повною перебудовою трансплантату через 14 тижнів та повним відновленням функції правої кінцівки.
З питань діагностики, оперативного та консервативного лікування травматичних пошкоджень ключиці телефонуйте або пишіть у телеграм:
- Контакти:
- +38(099)064-82-87
- +38(096)064-82-87
- Вдповідаємо на Ваші дзвінки: Понеділок - П'ятниця 10:00 - 16:00
- Або у Telegram: Чат Telegram цілодобово по можливості