Остеоінтеграційне протезування українців в Україні

      

Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість. чутливість за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині

Опублікований: 18.04.2023

Остеоінтеграційне протезування українців в Українському Національному Реабілітаційному Центрі НЕЗЛАМНІ

Джерело: Перше медичне об'єднання Львова

Остеоінтеграційне протезування українців в Україні

Вперше в історії української медицини пацієнтові вживили протез прямо в кістку. Це називається остеоінтеграційним протезуванням. Воно має дві переваги: чутливість і функціональність. Першу таку операцію днями провели в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ.

Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов. Восени авто, в якому він їхав на завдання разом з побратимами, наскочило на міни. Тоді він втратив обидві
ноги. До тями прийшов лише за кілька днів після поранення. Зрадів, що лікарям вдалося зберегти йому життя.

Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Бо для нього важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Війна підкорегувала ці плани. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 км.

Новий напрям протезування українським лікарям допомагає опанувати один із провідних спеціалістів у світі – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс Munjed Almuderis. У своїй країні він зробив вже майже тисячу операцій, ще пʼять сотень – по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.

“Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість. чутливість за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині”, – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче.
Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів – повноцінно ходити.

“Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Сьогодні ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Я думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. В подальшому впевнений, що цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань – переймуть цю технологію. Ми будемо її застосовувати по максимуму, де це можливо. Відновимо людину – людина відновить все”, – зазначив під час візиту до Центру НЕЗЛАМНІ міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Нині Ігор почуває себе добре. Вперше за пʼять місяців він зробив перші кроки. Команда лікарів задоволена результатом. Загалом протягом цього візиту австралійського лікаря остеоінтегруючі операції зробили трьом українцям.

Дякуємо усій команді, зокрема керівникам напрямків травматології, Vasyl Rokyta, та хірургії Hnat Herych за те, що робите мрії реальністю.

UNBROKEN Ukraine: рятуємо, протезуємо, реабілітуємо українців в Україні.Інші матеріали